solna soba

Solna soba je lahko z drugim imenom poimenovana tudi kot solna jama sli soba za solne terapije. Gre za prostor, ki je namenjen haloterapiji. Slednja vključuje vdihovanje solnih delcev, ki so v zraku. Pozitivni učinki solnih terapij se kažejo v izboljšanju počutja, predvsem kar se tiče dihal, zato so priporočljive tudi kot podporna terapija. Obisk solnih sob zmanjšuje stres, sorazmerno razumne cene pa omogočajo večjo dostopnost.

Kako je nastala solna soba

Koncept solna soba se je razvil v vzhodni Evropi iz naravnih solnih jam. Opazili so, da imajo rudarji, ki delajo v rudnikih soli, manj respiratornih težav v primerjavi s splošno populacijo. Skozi to opazovanje so se razvile solne sobe in če še pred par desetletji ali celo samo kakšnim desetletjem nazaj nihče ni vedel, kaj so solne terapije, so v zdajšnjem času čedalje bolj obiskane.

Solna soba in njena zasnova

Običajno so prostori za izvajanje solnih terapij zgrajeni iz solnih zidakov, v zraku pa krožijo mikroskopski delci soli. Zasnova solnih sob zagotavlja sproščujoče in spokojno okolje. Prostori so zatemnjeni, sedeži so udobni in glasba pomirjujoča.

Ob sproščanju v solnih sobah stranke vdihavajo zrak, ki je prežet s soljo. Ta zrak ima številne koristi za zdravje, predvsem pa izboljša stanja, kot so astma, alergije, bronhitis in sinusitis. Vdihovanje solnih delcev namreč zmanjšuje vnetja ter očisti sluz in zastoje, ter izboljša delovanje pljuč.

solna soba2

Seje v solnih sobah običajno trajajo nekje od 30 minut pa do ene ure. Med tem časom se stranke lahko sprostijo, meditirajo, ali preprosto samo globoko dihajo. Obisk solnih terapij je tako lahko koristna možnost za posameznike, ki iščejo nežne rešitve za lajšanje težav z dihali. V današnjem času se vse več ljudi odloča za to naravno tehniko lajšanja težav z dihali. Prav tako se priporoča tudi samo kot prostor za sprostitev in razbremenitev od vsakdanjega stresa.